CUBANAS

"Sıra dışı"nın peşinde
Havana sokaklarına...

IMG_0396.PNG

Üstün Kalitede Çikolata

Careri Chocolate, marka ismini Anadolu’ya çikolatayı ilk defa getiren İtalyan gezgin Giovanni Gemelli Careri’den almaktadır. Bu kadar büyük bir ismi seçmek kolay ancak hak etmek zordur. 

 Careri Chocolate, bu tarihi mirası alarak dünyada üretilebilecek en kaliteli çikolataları üretmenin sözünü vermektedir. 

 Dünyanın en kaliteli kakaolarından gelen hammadde ile Careri Chocolate’ın Masterchef’i Melih Haliloğlu’na ait tariflerin müthiş uyumu sayesinde, hem lezzetten hem de kaliteden ödün vermeyen eşsiz Careri Chocolate ürünleri ortaya çıkar. 

Üstün kalitede çikolata; Bir çikolatanın Careri Chocolate olabilmesi için en önemli standarttır. 

El Yapımı

Üretim

Lüks ve kalite, detaylara önem ile farkını gösterir. En küçük bir yanlışlık tüm büyünün bozulması için yeterlidir. Dünya tarihine geçen sanat şaheserlerine baktığınızda bunu görebileceksiniz; Onları tarihe geçiren, detaylarına verilen önemdir. Careri Chocolate, sanat şaheserlerinde görülen detaycılığı ürünlerine yansıtır. Bu yüksek standardı her üründe yinelemek şansa bırakılamaz. İşte Careri Chocolate’ın, Masterchef Melih Haliloğlu kontrolünde, sadece el yapımı çikolata üretmesinin sebebi…

 Her Careri Chocolate çikolatasının, aynı zamanda bir sanat eseri olduğuna emin olabilirsiniz. 

Sıradışı

Lüks

Aklınızda kalan ‘sıradan’ insanlar var mı? Peki ya aldığınız en ‘sıradan’ hediyeyi hiç düşünmeden söyleyebilir misiniz? Hayatınızda unutamadığınız ‘sıradan’ bir gün var mı?

 Daha önce hiç böyle sorularla karşılaşmamıştınız değil mi? Şimdi tam tersini düşünün; Hayatınızda tanıdığınız en ‘sıra dışı’ insanı mutlaka hatırlıyorsunuzdur veya aldığınız en ‘sıra dışı’ hediyeyi hatta hayatınızın o en ‘sıra dışı’ gününü de… Yani yaşamlarımızın satır başlarını niteleriz ‘sıra dışı’ ile…

 Biz bu yüzden ‘sıra dışı’ olmaya önem veriyoruz; Hayatınıza ve sevdiklerinizin hayatlarına satır başı eklemek istediğinizde bu büyük sorumluluğu alabilmek için.

 Peki ama nasıl? Öncelikle lüksün sınırlarını zorlayarak. Her biri için uzun saatler harcanan ambalajlar ile başlayan bu lüks serüveni, 24 ayar yenilebilir altının vurguladığı görsel şölen ile devam ederken, çikolatanın gelebileceği en yüksek kalite ile sonlanmaktadır.

Gemelli

Careri

Türk çikolata tarihinin unutulan kahramanıdır Gemelli Careri...

Avrupa’yı toplu taşıma araçları ile gezen ilk insan unvanını aldığı macerasında İzmir’e de gelir. Takvimler 1693 yılını göstermektedir. Türk insanının misafirperverliğini karşılıksız bırakmak istemez İtalyan gezgin. Yanında getirdiği kakao çekirdekleri ile hazırladığı ve yeni dostlarına ikram ettiği sıcak çikolatalar, Anadolu topraklarının çikolata ile ilk tanışması olur. Çikolata o kadar sevilir ki bu topraklarda, kısa sürede saray mutfağına girer ve halka yasaklanır. Gemelli Careri tarihin hızlı akışında unutulur, çikolata da “padişahların tatlısı” olur. 

Careri Chocolate, Gemelli Careri’nin getirdiği kakao çekirdeklerinin saflığını, lüksün simgesi altın ile taçlandırıyor ve tarih kitaplarının bile tasvir edemeyeceği lezzetin kapılarını
tüm dünya insanları için aralıyor...

Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

 Yeniliklerden Haberdar Olun

 Müşteri Hizmetleri

 Telefon & Whatsapp

 0.532.2140269

IMG_0396.PNG

Cubanas

O, öncelikle ustalık ister ve olmazsa olmaz el işçiliği. Ustası, deneyimlerini ilmek ilmek işler her soluğuna. Onu tüketmek ayrı bir kültürdür. Hızlıca tüketilmez örneğin; her zerresine işleyen emek hissedilerek, ağır ağır tüketilir. Herkese ikram edilmez mesela; önce onun hak edilmesi gerekir. Çünkü o, yüzlerce yıldır biriktirilen kültürün meyvesidir.

 

Careri Chocolate, ‘sıra dışının’ peşinde Havana sokaklarına varıyor ve iki büyük kültürü Cubanas’ta buluşturuyor.

 

Puro şekilli çikolata Cubanas; puro üretim teknikleri model alınarak, özel aromalar ile harmanlanarak, gerçek puro boyutuyla lüks çikolata severlere sunuluyor.

havana-3608804.jpg